wtorek, 17 listopada 2015

Superprosta surówka z fenkułem

Zrobiło się jesiennie, wietrznie i deszczowo... przy  takiej pogodzie nietrudno o przeziębienie. Dlatego warto wspierać się witaminami i chrupać jak najwięcej świeżych warzyw.


Z tymi świeżymi warzywami jednak trochę kłopot, bo im bliżej zimy, tym wybór mniejszy. Ja w ramach zieleniny do obiadu najczęściej dorzucam rukolę albo inny gotowy mix sałat, najchętniej już umyty (tak ,wiem, lenistwo!). No ale ile można? Chce się czasem człowiekowi odmiany :)

Z dzieciństwa pamiętam takie fajne smaki jak starta marchewka z jabłkiem, albo korzeń selera, też z jabłkiem, i czasami orzechami albo pestkami słonecznika. Potem pojawił się seler naciowy, w pięknym zielono-szklistym kolorze, chrupiący i też dobry w towarzystwie jabłek oraz orzechów.

No a teraz zaprzyjaźniłam się z fenkułem, który jest chrupiący i soczysty nawet w środku zimy. Do tego ma piękny anyżkowy zapach (w kuchni wykorzystuje się też jego nasiona), który - uwaga - prawie zupełnie znika przy pieczeniu.

Ten przepis otwiera durszlakową akcję "PROSTE SURÓWKI - JESIEŃ 2015". Mamy nadzieję na dużo fajnych przepisów na proste, kilkuskładnikowe surówki, które będziemy mogły robić do standardowych wegekotletów i ziemniaków na codzienny obiad :)

Aby dodać do wpisu banerek akcji, trzeba, po przełączeniu w język html, wkleić kod:
<table cellpadding="3" cellspacing="3" style="vertical-align: top;"><tr><td style="vertical-align: top;"><b>Kod należy skopiować i wstawić na swoją stronę.</b><br /><pre style="border: 1px solid; width:280px; white-space:pre-wrap; height:80px; overflow:auto;">&lt;a href=&quot;http://durszlak.pl/akcje-kulinarne/proste-surowki-jesien-2015&quot;&gt;&lt;img src=&quot;http://durszlak.pl/system/banners/00/00/00/12/70embed_Z31hlxRm07JOuNRj3d50HvvVxmughwzz.jpg&quot; alt=&quot;Proste surówki - jesień 2015&quot;&gt;&lt;/a&gt;
</pre></td><td style="vertical-align: top;"><img alt="Proste surówki - jesień 2015" src="http://cdn0.durszlak.pl/system/banners/00/00/00/12/70embed_Z31hlxRm07JOuNRj3d50HvvVxmughwzz.jpg" /></td></tr></table>Surówka z fenkułem

Składniki:
  • 1 fenkuł
  • 1 jabłko
  • 3-4 łyżki pokruszonych orzechów włoskich
  • oliwa
  • sok z cytryny
  • ew. sól i pieprz

Przygotowanie:
  1. Fenkuła kroimy w piórka - fajna instrukcja, jak "obrobić" to warzywo jest tutaj.
  2. Jabłko pozbawiamy gniazd nasiennych i kroimy w półplasterki albo w kostkę.
  3. Układamy razem plasterki fenkuła i kawałki jabłka, skrapiamy oliwą i sokiem z cytryny. Ja nie dodaję soli, tylko trochę świeżo zmielonego pieprzu, ale to sprawa uznania :)

Smacznego!
Magda
Kod należy skopiować i wstawić na swoją stronę.
<a href="http://durszlak.pl/akcje-kulinarne/proste-surowki-jesien-2015"><img src="http://durszlak.pl/system/banners/00/00/00/12/70embed_Z31hlxRm07JOuNRj3d50HvvVxmughwzz.jpg" alt="Proste surówki - jesień 2015"></a>
Proste surówki - jesień 2015

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz